Turkey  United Kindom  WhatsAppÇocuk SağlığıE-SONUÇ
Hastane Randevu  Doktorlarımız Cevaplıyor  Hastane Bilgi


Özel Yalova Hastanesi Göz Kliniğinde Dr. Ali Sarpkaya ve ekibi tarafından premium lenslerle katarakt cerrahisi uygulamalarına başlandı.

Özel Yalova Hastanesi bünyesinde son teknoloji ürünü premium lens uygulamalarına başlandı.Gözlerinde yüksek miyopi ve astigmat nedeniyle yıllardır görme bozukluğu yaşayan Şenol Bahçekapılı isimli hastada katarakt gelişmesi nedeniyle Dr. Ali Sarpkaya ve ekibi tarafından yapılan cerrahide torik lens uygulanarak katarakt ile birlikte astigmat ve miyopisi de düzeltildi. Ameliyat sonrası gözlüksüz uzağı ve yakını iyi görebildiğini söyleyen hasta çok mutlu olduğunu ifade etti.

Ameliyatla ile ilgili bilgi veren Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Ali Sarpkaya '' Hastamızda arka polar katarakt, yüksek miyopi , astigmat ve dejeneratif miyopi bulguları olduğu için torik lens uygulaması yaparak astigmat ve miyopisini düzelttik. Dejeneratif miyopi bulguları nedeniyle monovizyon uygulaması yaptık. Bu sayede günlük yaşamda gözlüğe olan ihtiyacı oldukça azaldı. Gelişen lens teknolojileri sayesinde kataraktı olan hastaların uzak ve yakın kırma kusurlarını düzeltmek premium lens uygulamaları sayesinde artık mümkün. Başarılı bir uygulama için hasta seçimi ve beklentilerin optimize edilmesi çok önemli. Maalesef her hastaya bu lensleri uygulamak mümkün değil. Torik lensler korneal astigmatı olan hastalarda oldukça başarılı. Uzağı ve yakını iyi gösteren çok odaklı lensler genellikle iki taraflı kataraktlar da , retina bozukluğu yoksa, uzun yol ve gece sürüşü yoğun yapmayan olgularda tercih edilmekte. Desantralizasyon, loş aydınlatmada ışık dağılmaları, yanlış diyoptri seçimi gibi komplikasyonları olabilen bu lenslerde beynin adapte olabilmesi bir müddet geçmesi gerekmekte. Kliniğimizde hassas immersiyon yöntemi ile diyoptri tespiti yapıldıktan sonra kişiye özel olarak getirtilen lenslerl uygulanarak bu cerrahiyi gerçekleştirebiliyoruz.

Yalova da kaliteli lensler ve yüksek hasta memnuniyeti ile yıllardır uyguladığımız katarakt cerrahilerine bu yeniliği eklemenin gururunu yaşıyoruz''dedi.


Premium Lenslerle Katarakt Cerrahisi Uygulamalarına Başlandı