Turkey  United Kindom  WhatsAppÇocuk SağlığıE-SONUÇ
Hastane Randevu  Doktorlarımız Cevaplıyor  Hastane Bilgi


Özel Yalova Hastanesi'nde Kadın Kanser Tedavileri ve Operasyonları Yapılabiliyor! 

Özel Yalova Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr.Filiz CİĞERİM COŞKUN yaptığı Radikal Histerektomi (Rahim alma) operasyonu hakkında bilgilendirdi.

''Kadın hastalıklarında tıbbi tedaviye cevap alınamayan durumlar ve en önemlisi maalesef halen tedavisi bulunamamış olan ve bizleri üzen kanser hastalıklarında rahim ve yumurtalıkların alınması kaçınılmazdır.

İyi huylu hastalıklarda yapılan ameliyat basittir,çünkü sadece problemli bir organ alınarak çözüm bulunur.Ancak kanser olan doku ameliyatları farklıdır.Sadece kanserli dokuyu çıkartmak yetmez,çevre dokularda temizlenir.Kadın kanserleri rahim,yumurtalıklar veya rahim ağzı kanseri teşhisi konunca fazla beklemeden, zaman kaybetmeden gerekli hazırlıkları yaparak operasyon planlanabilmeli ve uygulanabilmelidir. En önemlisi kanser yayılımını kontrol eden lenf nodülleri de elden geçirilmeli ve mutlaka özelliği olanlar çıkartılmalı ve örnekleme yapılabilmelidir. Böylesi özelliği ve önemi olan bu operasyon özel bir ekip ile gerçekleştirilebilir. Biz artık Özel Yalova Hastanesinde bu hizmeti en iyi şekilde verebilmekteyiz''dedi.