Turkey  United Kindom  WhatsAppÇocuk SağlığıE-SONUÇ
Hastane Randevu  Doktorlarımız Cevaplıyor  Hastane Bilgi


Endoskopi ÜnitesiRektoskopi

Kalın barsağın ilk 30 cm'sinin değerlendirilmesinde rektoskopi kullanılır. Özellikle makat kanserlerinin, hemoroidlerin ve makattaki çatlakların değerlendirilmesinde ve tedavisinde önemlidir.

Gastroskopi

Yumuşak, bükülebilen, kablo şeklinde kıvrılabilen bir aletle yemek borusu, mide ve on iki parmak bağırsağın, yani üst sindirim sisteminin incelenmesi işlemine gastroskopi işlemi denilir. Bu bölgelerde görülebilen ülser, gastrit, reflü hastalığı, özofajit, mide fıtığı, yemek borusu kanseri, mide kanseri, mide polipleri, yemek borusu varislerine vb hastalıklarının tanısı gastroskopi ile konulmaktadır. Endoskopi aleti geçtiği yollardaki görüntüyü televizyon ekranına aktaran bir kamera sistemidir. Mide kanaması, midedeki ve yemek borusundaki yanlışlıkla yutulan yabancı cisimlerin alınması, midedeki poliplerin çıkarılması, midede ülser bakterisi olan helikobakter pylorinin tespit edilmesi için mide biopsisi alınması, yemek borusu varislerinin bağlanması veya skleroze edilmesi endoskopi yoluyla yapılmaktadır.

Kolonoskopi

Kolonoskopi işlemi, kalın bağırsağın içinin görüntülenmesine verilen isimdir. Kalın barsak kanserleri, kalın barsak polipleri, makattan kan gelmesine, ishale neden olan hastalıklar, ülseratif kolit, crohn gibi tanısı konmaktadır. Ayrıca, makattan kan gelmesine neden olan hastalıkların tedavisi ve kalın barsak poliplerinin alınması da bu alet sayesinde yapılmaktadır.

 

 

Özel Yalova Hastanesi

Sosyal Medya Hesaplarımız