Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitemiz

Erken doğan bebeklerin anne karnındaki koşullarının dışarıda da yaratılmasıyla gelişimlerini tamamlaması ,sağlık problemi olan bebeklerin ise acil müdahaleleri için sürekli takip halinde olduğu yoğun bakımdır.Yeni doğan yoğun bakım ünitesinde erken doğan bebekler ve doğum sonrası sorunlu bebekler,uzman doktor ve deneyimli hemşirelerden oluşan bir ekip tarafından izlenmektedir.Yeni doğan yoğun bakım ünitesinin amacı bebekleri en kısa sürede ailelerine kavuşturmaktır.Modern tıbbi donanıma sahip birimde,24’üncü gebelik haftasından itibaren yüksek risk taşıyan bebeklere bakım sağlanmaktadır.

Yeni doğan yoğun bakım ünitemizde bebek sarılıkları izlenmekte yoğun fototerapi ile tedavi edilmekte ve gerektiğinde kan değişimi yapılmaktadır.

Yeni doğan yoğun bakım ünitesinde bulunan ekipmanlar şunlardır:

10 yataklı 3. Basamak Solunum desteği (ventilatör tedavisi), fototerapi (ışık tedavisi), kan değişimi,invaziv kan basıncı monitörizasyonu (el değmeden göbek damarından tansiyon ölçümü),perkütankatater uygulamaları (kol ve bacakta yer alan damarlardan kalbe uzanan damar yolu), total parenteralnutrisyon uygulamaları (tamamen damar yolu ile beslenme), toraks tüpü takılması (akciğer hava kaçağı tedavisi), hasta başı USG (beyin ve diğer iç organların değerlendirilmesi için ultrason), hasta başı EKO (kalp ultrasonu), retinopati muayenesi (erken doğan bebeklerin göz muayeneleri)

Genel Yoğun Bakım Ünitemiz

24 yataklı  3. Basamak Genel Yoğun Bakım Ünitemiz, hasta güvenliğini ön plana çıkaran, uluslararası standartlarda, modern teknolojisi, ileri düzey teknik alt yapısı ile hasta mahremiyetine önem veren yaklaşımı ile 7 gün 24 saat yaşamsal destek sağlamaktadır. Yaşam riski yüksek hastalara optimal desteğin sağlandığı yoğun bakım ünitemizde, acil vakalara anında etkili bir şekilde müdahale edilebilmektedir.

Yoğun bakım ünitemiz ileri tıp teknolojilerinin kullanıldığı ekipmanla donatılmıştır. Modern monitörler, ventilatörler, perfüzatörler, infüzyon pompaları, beslenme pompaları, portabl röntgen cihazı, diyaliz cihazı bulunmaktadır. Ünitemizde merkezi sistem oksijen, vakum, medikal basınçlı hava mevcuttur. 2 izolasyon odası ile enfeksiyonlu hastaların takibi de sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Koroner Yoğun Bakım Ünitemiz

4 yataklı 2 .basamak koroner yoğun bakım ünitemiz hasta güvenliği odaklı Uluslar arası standartlarda modern teknolojisi ileri düzey donanımı ile 7 gün 24 saat kardiyak hastalarına hizmet vermektedir.

Koroner Yoğun Bakım Ünitemiz ileri tıp teknolojilerinin kullanıldığı ekipmanla donatılmıştır.Monitörler ve ventilatörler (suni solunum cihazı)infizyonu pompalar portabl eko cihazı transözefageal eko cihazı bulunmaktadır.Kardiyak hastaların takip ve tedavisi kardiyoloji uzmanları tarafından kesintisiz sağlanmaktadır.